• zaloguj się
  • utwórz konto

Rekrutacja na studia pierwszego i drugiego stopnia

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Quantitative Asset and Risk Management (ARIMA) - studia stacjonarne II stopnia

Szczegóły
Kod ARIMA2st
Jednostka organizacyjna Kolegium Studiów
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe angielski
Limit miejsc 25
Czas trwania 2 lata (4 semestry)
Adres komisji rekrutacyjnej Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych
ul. Bogucicka 5
40-226 Katowice
rekrutacja@uekat.pl
Godziny otwarcia sekretariatu poniedziałek - piątek 8:00-15:00
Mon - Fri 8.00am - 3:00pm
Adres WWW https://ue.katowice.pl/kandydaci
Wymagany dokument
  • Dyplom ukończenia studiów z tytułem licencjata, inżyniera, magistra lub dyplom zagraniczny
  Zadaj pytanie
Tura 1 (03.06.2024 12:00 – 25.07.2024 23:59)

Trwające tury w innych rekrutacjach:
  • Rekrutacja dla kandydatów z zagranicznym wykształceniem
    Tura 3 (03.06.2024 00:00 – 30.06.2024 23:59)

Quantitative Asset and Risk Management (ARIMA)

ARIMA to program prowadzony w całości w języku angielskim, który w praktyczny sposób pokazuje zastosowanie metod ilościowych w finansach i ubezpieczeniach. Program specjalności kładzie nacisk na praktyczne możliwości pomiaru i wyceny ryzyka w każdym aspekcie zarządzania aktywami (zarówno na rynku finansowym jak i ubezpieczeniowym). Student tej specjalności ma unikalną możliwość uzyskania dodatkowego dyplomu (tzw. double degree) po uzyskaniu co najmniej 30 punktów ECTS w jednej z uczelni partnerskich (Uniwersytet Boloński, University of Applied Sciences BFI Vienna), bądź 60 ECTS w Uniwersytecie Florenckim. Dodatkowo, dzięki akredytacji CFA™, GARP™ najlepsi studenci mogą otrzymać dofinansowanie egzaminów (Chartered Financial Analyst, Financial Risk Manager), natomiast akredytacja PRMIA pozwala na zaliczenie 1 z 2 egzaminów PRM™ (Professional Risk Manager).

Masz jasno sprecyzowany cel, jesteś ambitny i wiesz czego chcesz? W świecie liczb i finansów czujesz się doskonale? Chcesz studiować na prestiżowych studiach, który dadzą Ci przepustkę do międzynarodowej kariery? Świat międzynarodowych finansów stoi dla Ciebie otworem! Jeśli marzysz o karierze w międzynarodowych instytucjach finansowych, ARIMA jest dla Ciebie! Zyskujesz podwójny dyplom UE Katowice i uczelni z Bolonii / Florencji / Wiednia, i zwiększasz szanse na międzynarodową karierę. Znajomość specjalistycznego języka branżowego sprawi, że bez trudu zdobędziesz pracę w międzynarodowych instytucjach finansowych.

Studia prowadzone są tylko w języku angielskim.

Dowiedz się więcej o kierunku

Opłaty

Opłata rekrutacyjna 85 PLN
Opłata semestralna dla Polaków i cudzoziemców uprawnionych do kształcenia na zasadach odpłatności dla Polaków

2000 PLN [szczegóły opłat]

Opłata semestralna dla cudzoziemców na zasadach pełnej odpłatności 6500 PLN [szczegóły opłat]

Zasady kwalifikacji

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na kierunki prowadzone w języku angielskim na studiach II stopnia są przyjmowani na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej. Rozmowy przeprowadzane są online. O terminie i wyniku rozmowy kandydaci informowani są za pośrednictwem systemu rekrutacyjnego.

UWAGA! Możesz podejść do rozmowy kwalifikacyjnej przed obroną! Kandydaci przystępujący do rozmowy kwalifikacyjnej na studia drugiego stopnia prowadzone w języku angielskim w czasie trwania ostatniego roku studiów pierwszego stopnia są zobowiązani do przesłania na adres rekrutacji (rekrutacja@ue.katowice.pl) dokumentu zawierającego wykaz ocen ze wszystkich zaliczonych semestrów oraz nazwę uczelni, nazwę programu studiów, datę rozpoczęcia i przewidywaną datę zakończenia studiów. Zaświadczenie o ukończeniu studiów/dyplom będziesz musiał dostarczyć najpóźniej do końca września.

W przypadku braku możliwości udokumentowania znajomości języka angielskiego na poziomie B2, może on zostać zweryfikowany w czasie rozmowy kwalifikacyjnej.

Informacje dotyczące rejestracji w systemie

Kandydaci wypełniają elektroniczny formularz podania o przyjęcie na studia. Kandydaci mogą wskazać jednocześnie do trzech kierunków studiów.

Kierunki należy wskazać w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanych. Kolejność wskazanych przez kandydata kierunków jest uwzględniana w postępowaniu kwalifikacyjnym. Przyjęcie na jeden z wybranych kierunków studiów jest równoznaczne z odmową przyjęcia na pozostałe kierunki.

Po zmianie statusu w systemie rekrutacyjnym IRK na zakwalifikowany Kandydaci zobowiązani są do złożenia kompletu dokumentów w wyznaczonym terminie.

Od kandydatów na studia drugiego stopnia oczekuje się podstawowych kompetencji informatycznych, w szczególności dotyczących wyszukiwania i gromadzenia informacji, obsługi edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego, narzędzi prezentacyjnych, a także narzędzi współpracy sieciowej i wymiany informacji, w tym komunikatorów oraz poczty elektronicznej. Kandydaci powinni przy tym rozumieć potencjalne zagrożenia związane z wykorzystywaniem Internetu i komunikacją za pośrednictwem mediów elektronicznych oraz znać podstawowe sposoby unikania tych zagrożeń. 

Zobacz uchwałę rekrutacyjną:

https://www.ue.katowice.pl/studia-stacjonarne/zasady-rekrutacji/akty-prawne.html