Rekrutacja na studia pierwszego i drugiego stopnia 2025-2026

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Informatyka (studia niestacjonarne drugiego stopnia)

Szczegóły
Kod IN2st
Jednostka organizacyjna Kolegium Studiów
Forma studiów Niestacjonarne
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Profil studiów praktyczny
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 50
Czas trwania 4 semestry
Adres komisji rekrutacyjnej Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych
ul. Bogucicka 5
40-226 Katowice
rekrutacja@uekat.pl
Godziny otwarcia sekretariatu poniedziałek - piątek 8:00-15:00
Adres WWW https://www.ue.katowice.pl/kandydaci.html
Wymagany dokument
  • Dyplom ukończenia studiów z tytułem licencjata, inżyniera, magistra lub dyplom zagraniczny
  Zadaj pytanie
Tura 1 (27.05.2025 12:00 – 21.07.2025 12:00)

Studia na kierunku Informatyka przygotowują poszukiwanych na rynku pracy specjalistów potrafiących wykorzystywać najnowsze osiągnięcia technologiczne z zakresu informatyki oraz integrować wiedzę z różnych dziedzin. Kształcenie ma charakter praktyczny. Podczas studiów studenci poznają metody i narzędzia informatyczne oraz matematyczne. Wiedza z zakresu informatyki, zwłaszcza teorii baz danych i hurtowni danych, projektowania i programowania aplikacji, a także analizy i przetwarzania dużych zbiorów danych pozwala na podjęcie pracy we wszelkiego rodzaju organizacjach, w tym zwłaszcza w przedsiębiorstwach działających na dynamicznie rozwijającym się rynku IT.

więcej informacji na temat kierunku

Opłaty

Opłata rekrutacyjna 85 PLN
Opłata semestralna dla Polaków i cudzoziemców uprawnionych do kształcenia na zasadach odpłatności dla Polaków

4500 PLN [szczegóły opłat]

Opłata semestralna dla cudzoziemców na zasadach pełnej odpłatności 5500 PLN [szczegóły opłat]

Zasady kwalifikacji

O przyjęcie na I rok studiów drugiego stopnia na kierunek Informatyka mogą ubiegać się kandydaci posiadający dyplom ukończenia studiów z tytułem zawodowym licencjata, inżyniera, magistra lub równorzędnym, nadanym przez uczelnie publiczne i niepubliczne, na kierunkach informatycznych lub pokrewnych, którzy posiadają kompetencje niezbędne do kontynuowania nauki na studiach drugiego stopnia na tym kierunku.

Kandydaci powinni posiadać w szczególności niezbędną wiedzę i umiejętności w zakresie m.in. programowania, baz danych czy metod ilościowych lub też udokumentowane, minimum 2-letnie, doświadczenie zawodowe na stanowiskach związanych z tworzeniem oprogramowania lub administrowaniem systemami informatycznymi.

Weryfikacja posiadanych kompetencji odbywa się w systemie rekrutacyjnym i następuje na podstawie dyplomu ukończenia studiów wraz z suplementem do dyplomu (lub innym dokumentem określającym program kształcenia) lub dokumentami potwierdzającymi doświadczenie zawodowe. Dokumenty należy wgrać do systemu przed zakończeniem tury. Zgłoszenia kandydatów, którzy nie dodadzą wymaganych dokumentów, nie będą procedowane. 

Kandydacie, jeśli ukończyłeś studia na kierunku Informatyka lub pokrewnym, dodając informacje o wykształceniu wyższym, wybierz z listy "Dyplom ukończenia studiów na kierunku Informatyka lub pokrewnym".

Dokumenty przesłane w systemie są weryfikowane przez kuratora kierunku. Uzyskanie statusu „zakwalifikowany” jest możliwe wyłącznie po pozytywnej ocenie zgłoszonych dokumentów.

Z weryfikacji zwolnieni są kandydaci, którzy ukończyli kierunki posiadające w swojej nazwie słowa: informatyka, matematyka, fizyka, mechatronika, elektronika, automatyka.

Kandydaci na studia przyjmowani są na podstawie konkursu dyplomów ukończenia studiów.

Na studia drugiego stopnia może być przyjęty kandydat, który posiada na dyplomie ukończenia studiów ocenę nie niższą niż ocena graniczna ustalona przez Uczelnianą Komisję Rekrutacyjną w toku postępowania kwalifikacyjnego.

Opłata rekrutacyjna, którą wnosi kandydat dotyczy jednego kierunku. Kandydat może w podaniu elektronicznym wybrać kierunek główny oraz dwa kierunki alternatywne, jednak może zostać przyjęty tylko na jeden z nich. 

Kierunki należy wskazać w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanych. Kolejność wskazanych przez kandydata kierunków jest uwzględniana w postępowaniu kwalifikacyjnym. Przyjęcie na jeden z wybranych kierunków studiów jest równoznaczne z odmową przyjęcia na pozostałe kierunki.

Na studia drugiego stopnia może być przyjęty kandydat, który po zmianie statusu w systemie rekrutacyjnym IRK na zakwalifikowany złożył komplet dokumentów w wyznaczonym terminie.

Od kandydatów na studia drugiego stopnia oczekuje się podstawowych kompetencji informatycznych, w szczególności dotyczących wyszukiwania i gromadzenia informacji, obsługi edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego, narzędzi prezentacyjnych, a także narzędzi współpracy sieciowej i wymiany informacji, w tym komunikatorów oraz poczty elektronicznej. Kandydaci powinni przy tym rozumieć potencjalne zagrożenia związane z wykorzystywaniem Internetu i komunikacją za pośrednictwem mediów elektronicznych oraz znać podstawowe sposoby unikania tych zagrożeń. 

Zobacz uchwałę rekrutacyjną:

https://www.ue.katowice.pl/fileadmin/user_upload/akademia/kandydaci/zasady-rekrutacji/2025_2026/10._Uchwa%C5%82a_Nr_92-2023-2024.docx.pdf

Wszystkie informacje praktyczne związane z rozpoczęciem kształcenia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach zostaną przekazane z dziekanatu na adres mailowy podany przy rekrutacji. Pamiętaj, że nabycie praw studenta następuje z chwilą złożenia ślubowania jednak nie wcześniej niż w dniu rozpoczęcia semestru, na który student został przyjęty. Złożenie ślubowania przez osobę przyjętą na studia odbywa się w systemie teleinformatycznym. Niezłożenie ślubowania będzie skutkować niepodjęciem studiów i skreśleniem z listy studentów.